Cała historia TENG TOOLS zaczęła się w 1984 roku, kiedy Szwed, Henri Tengvall w czasie podróży po Japonii usłyszał opowieść o legendarnym bohaterze Tengu, który zgodnie z historycznymi przekazami w XII wieku uczył Shoguna Ushiwakę sztuk walki. Od dawien dawna, Teng był w japońskiej kulturze symbolem siły i solidności. Henri od razu zrozumiał, że w tej legendzie jest coś niezwykłego, a jego intuicja podpowiedziała mu podążanie podobną drogą w biznesie.

Narzędzia Teng Tools to obecnie gama ponad 3500 produktów, zaprojektowanych i wykonanych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb profesjonalnych użytkowników w przemyśle i branży motoryzacyjnej. Po 30 latach doświadczeń w ponad 30 krajach świata, Teng Tools stał się preferowanym dostawcą narzędzi dla kluczowych firm przemysłowych, znanych stajni rajdowych i wyścigowych, mechaników i inżynierów którzy szukają doskonałej obsługi, wysokiej klasy sprzętu i optymalnej jakości za korzystną cenę.

Niezawodność narzędzi Teng Tools i ich unikalny narzędziowy system sterowania pozwalają uzyskać więcej niż tylko wykonanie zadania, pomagają usprawnić sekwencję czynności roboczych poprzez tworzenie bardziej zorganizowanego i efektywnego warsztatu. Posiadając sprzęt firmy Teng Tools, użytkownicy zaoszczędzają pieniądze i czas eliminując problemy związane z poszukiwaniem zagubionych narzędzi.

teng-tools-wozek-narzedziowy

Wózki narzędziowe Teng Tools

Teng Tools posiada długą historię związaną ze sportami motorowymi. Zespoły techniczne pracujące przy rajdach samochodowych, wyścigach żużlowych i motokrosowych, rajdach długodystansowych na całym świecie korzystają z narzędzi ręcznych Teng Tools. W najcięższych warunkach, gdzie nawet jedna dziesiąta sekundy decyduje o zwycięstwie lub porażce, Teng Tools podejmuje wyzwanie i rozwija swój system przechowywania narzędzi.

Mimo myśli technicznej i zaangażowania inżynierów ze Szwecji, jak większość tego typu artykułów narzędzia Teng Tools produkowane są na dalekim wschodzie. Teng Tools produkowany jest na Tajwanie. Umożliwia to z jednej strony utrzymanie znacznie niższych cen dla klientów, a z drugiej pozwala na pozostawienie daleko w tyle pod względem jakości porównywalnych cenowo produktów wytwarzanych w innych krajach. Gama produktów była przez wiele lat sukcesywnie rozwijana i dopracowywana na bazie norm DIN, ISO, ANSI itp., jako absolutnego minimum wyznaczającego jakość i tolerancję wymiarów. Spełnienie norm traktowane było zawsze bardzo rygorystycznie, a w efekcie większość produktów przekracza obowiązujące standardy jakościowe.

 

Chcesz się zorganizować? Wybierz Teng Tools.

Istotną częścią Teng Tools jest oferta ponad 120 zróżnicowanych pojemników do przechowywania narzędzi, dzięki którym warsztat każdego hobbysty jak i profesjonalisty będzie bardziej zorganizowany, a praca bardziej efektywna. Spośród ponad 100 pojemników modułowych, ponad 20 wózków narzędziowych i skrzynek narzędziowych użytkownicy mogą wybrać rozwiązanie idealne dla swoich potrzeb.

tengtools-system-przechowywania-narzedzi_0

Wózki i skrzynki narzędziowe Teng Tools są zaprojektowane z myślą o jakości, ale prawdziwa magia rozpoczyna się w momencie połączenia ich z narzędziami Teng. Wszystkie nasze narzędzia dostarczane są w kompatybilnych ze sobą pojemnikach, co pozwala na skonfigurowanie wózków w dowolny sposób. Optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni powoduje, iż wszystkie narzędzia znajdują się na odpowiednich miejscach, a klienci nie tracą czasu na poszukiwanie odpowiedniego narzędzia. Oferowany przez nas system przechowywania zapewnia porządek wśród narzędzi bez względu na ich wielkość czy ilość sztuk. Również wielkość gniazd jest oznaczona w celu łatwiej identyfikacji.

Konsekwentnie Teng Tools poszerza szeroki zakres narzędzi serwisowych włączając w to m.in. narzędzia magnetyczne, narzędzia inspekcyjne itd. Również narzędzia dla motoryzacji takie jak szczelinomierze, młotki blacharskie, klucze do przewodów itp. są ciągle rozwijane.

Narzędzia dla przemysłu takie jak nitownice, wybijaki czy przecinaki wraz ze specjalistycznymi narzędziami motoryzacyjnymi są włączone również w system przechowywania Teng Tools aby ułatwić zaprojektowanie Państwu własnego dopasowanego do indywidualnych potrzeb kompletu narzędzi.

 

Rozwój

Stale badamy nowe potrzeby użytkowników poprzez ścisłą współpracę i pozyskiwanie informacji zwrotnych w celu opracowywania nowych  jeszcze lepszych narzędzi oraz zestawów. Jedynie firma Teng Tools zapewnia szwedzki design i niezawodność tajwańskiej produkcji, przy zachowaniu konkurencyjnych kosztów na poziomie satysfakcjonującym profesjonalnych użytkowników.

 

Dożywotnia gwarancja 

Wszystkie narzędzia Teng Tools są zaprojektowane i produkowane tak aby spełniały lub przewyższały normy ISO, DIN i inne normy międzynarodowe. Dożywotnia gwarancja działania firmy Teng Tools daje dodatkową pewność, że każdy produkt Teng Tools zostanie wymieniony lub naprawiony nawet jeśli usterka nastąpi w normalnych warunkach roboczych z powodu wadliwego wykonania lub w wyniku wady materiałowej.