Od 2010 roku Teng Tools współpracuje z Petterem Solbergiem, Mistrzem Świata FIA Rallycross i WRC oraz jego zespołem PSRX World Rallycross. Dla profesjonalnego zespołu wyścigowego, oszczędność czasu w padoku może być różnicą między zakończeniem wyścigu na podium, a nie zakończeniem go. W takich sytuacjach mechanicy muszą dokładnie wiedzieć, gdzie są ich narzędzia i czy są gotowe do pracy.

Namioty serwisowe PSRX World Rallycross to nie tylko miejsce, w którym organizacja pracy ma kluczowe znaczenie dla sukcesu podczas wyjściu. To miejsce, które wyznacza standardy płynnego przepływu pracy dla konkurencyjnych ekip i jest inspiracją dla wielu fanów motosportu, którzy na żywo mogą przekonać się co stoi za wynikami trzykrotnego Mistrza Świata – Pettera Solberga.

Warsztat Pettera Solberga wg koncepcji Teng Tools - Ready, Steady, Go.

Warsztat Pettera Solberga wg koncepcji Teng Tools – Ready, Steady, Go.

Petter i jego główny mechanik Ole Johan Rustad skontaktowali się z Teng Tools z pomysłami na nowy namiot wykorzystywany jako baza mechaników podczas wyścigów, w celu optymalizacji ich przepływu pracy. Firma Teng Tools przez wiele lat wspierała zespół PSRX narzędziami i rozwiązaniami w zakresie przechowywania narzędzi, a projektowanie tego namiotu serwisowego jeszcze bardziej zacieśniło współpracę.

Głównym celem było wyeliminowanie wszystkich problemów związanych z poszukiwaniem narzędzi i części zamiennych, tak aby zaoszczędzić czas. Zespół PSRX po prostu chciał mieć wszystko tak zorganizowane, aby wyeliminować sytuacje, że dane narzędzie mogłoby zostać umieszczone w niewłaściwym miejscu. I na dodatek wszystko to musi być szybkie i łatwe do rozłożenia, a następnie spakowania i załadunku w miejsce kolejnego wyścigu.

Gotowy do startu, start!

Obszar warsztatu namiotu serwisowego o powierzchni 200 m2 podzielono na trzy strefy, a narzędzia i części zapasowe zostały zorganizowane zgodnie z koncepcją Ready, Steady, Go.

Pierwsza strefa znajduje się najbliżej, druga bliżej samochodu, a trzecia – strefa Go – jak najbliżej mechaników, wyposażonych w narzędzia potrzebne do bieżącej pracy podczas przy samochodzie wyścigowym Pettera. Szafy wyposażone są w indywidualne kaptury ochronne zapewniające bezpieczny transport i zostały dostosowane do dodatkowych możliwości składowania w zależności od potrzeb zespołu.

Warsztat Pettera Solberga wg koncepcji Teng Tools - Ready, Steady, Go.

Warsztat Pettera Solberga wg koncepcji Teng Tools – Ready, Steady, Go.

Są również szafy wyposażone we wbudowany wąż powietrza i szpule kablowe, które są zarówno zgrabne jak i poręczne. A z tyłu, za szklanym panelem, technicy mają jasny obraz obszaru serwisu, analizując wszystkie potrzebne dane.

Projektowanie i wyposażenie tego namiotu było świetnym projektem, a Petter i jego zespół są bardzo zadowoleni z wyniku. Teraz zawsze wiedzą dokładnie, gdzie wszystko jest – nawet w kuchni, ponieważ też wyposażone są w szafki Teng Tools!

Namioty serwisowe PSRX są doskonałym przykładem koncepcji Ready, Steady, Go, która kładzie największy nacisk na organizację i przepływ pracy.