Dla większości ludzi wystarcza by coś było „najlepsze”. Dla niektórych to samo musi być „super najlepsze”. Przy wytwarzaniu części do samochodów najbardziej prestiżowych marek świata oczywistym jest, że wszystkie urządzenia i narzędzia używane w produkcji muszą być najwyższej jakości pod każdym względem.

Farsund Aluminium Casting (FAC) posiada imponującą bazę klientów. Na przykład, na co dzień produkuje dla takich marek jak Jaguar, Bentley, Ferrari, BMW, Audi, Rolls Royce, Mercedes i Porsche.

Używamy narzędzi, które uznajemy za najlepsze.
Narzędzia są solidne i trwałe, a to jest dla nas ważne.

– Dostarczamy zespoły zawieszenia do tych wszystkich samochodów. To nasza specjalność. Zawieszenia odlewane są metodą piaskową, tzn. produkujemy części z wnękami, otrzymywane przez wylewanie aluminium wokół rdzenia piaskowego – mówi Einar Johansen, kierownik wydziału odlewni FAC, ponoszący pełną odpowiedzialność za wszystkie aspekty utrzymania gotowości produkcyjnej form.

Narzędzia dla supersamochodów

– Mając wymagających klientów musimy mieć doskonałe narzędzia. Jest zatem sprawą naturalną, że w FAC używamy narzędzi Teng Tools. Poprzednio używaliśmy narzędzi różnych marek. Kilka lat temu zaczęliśmy w większym stopniu używać narzędzi Teng Tools, a dzisiaj mamy osiem wózków narzędziowych używanych przez 24 pracowników. Teng Tools zapewnia dobrą organizację przechowywania narzędzi, a ceny narzędzi mieszczą się w rozsądnych granicach – przekonuje Johansen.

Narzędzia są solidne i trwałe, a to jest dla nas ważne.

Johansen mówi, że marki, z którymi pracują, nie stawiają formalnych wymagań co do narzędzi, ale firma FAC sama wybiera narzędzia, które uważa za najlepsze.

– Mamy też kilka specjalnych narzędzi, które sami zmodyfikowaliśmy, aby zapewnić dostęp do miejsc trudno dostępnych, ale zakres produktów Teng Tools jest bardzo szeroki – mają większość tego, co jest potrzebne. Narzędzia są solidne i trwałe, a to jest dla nas ważne.

Wysoka jakość i porządek

– Jedną z głównych zalet systemu narzędziowego Teng Tools – mówi Johansen – jest to, że każde narzędzie ma swoje określone miejsce. Szuflady w wózkach i skrzynkach są świetnie przemyślane, można łatwo znaleźć narzędzie, a potem odłożyć je na właściwe miejsce: jest to konieczne przy używaniu wózków narzędziowych przez wielu pracowników. Pracujemy na dużym obszarze, a wózki można łatwo przemieszczać. Wysoka jakość, dobra cena, szybka obsługa.

Johansen nie ma problemu z rekomendacją Teng Tools innym firmom.
– Bez wątpienia jesteśmy bardzo zadowoleni z wózków narzędziowych, które mamy tutaj w FAC konkluduje.